שמחת זקנתי
העולם שייך לצעירים – כך אומרים, אבל ביננו מתהלכים להם אנשים מבוגרים ותאמינו או לא, הם גם עושים חיים. לצד כל קומדיות הנעורים הפרועות, שוטפים את בתי הקולנוע בשנים האחרונות גם הקומדיות של חטיארים שקורעות אותנו מצחוק ועל הדרך מחממות לנו את הלב. החודש תצא לאקרנים הקומדיה המשעשעת בכיכובן של הכוכבות הוותיקות שירלי מקליין וג'סיקה לאנג "לחגוג את החיים" ואם חשבתן שבגלל גילן המופלג הן לא הולכות להתפרע, אתם טועים ובגדול. למעשה, הן לא הקשישות הראשונות שהולכות רחוק. קבלו המלצה לצפייה בקומדיות הזקנים הבולטות של השנים האחרונות. ההנאה מובטחת.
זוכי פרס האוסקר ג`ק למון ("חמים וטעים") ווולטר מתאו ("הזוג המוזר") היו כבר ממש מבוגרים בתחילת שנות ה-90 והיה נראה כי הקריירה הקולנועית שלהם הגיעה לסיומה. אלא שבשנת 1993 יצא לאקרנים הסרט "זקנים חסרי מנוח" בכיכובם הביא לבתי הקולנוע קהל של צעירים ומבוגרים כאחד ושבר את הקופות להפתעת המפיקים. השניים מגלמים בסרט חברי ילדות הגרים למעלה משנה בשכנות. הם פנסיונרים, הם אלמנים והם חיים לבד. הם אוהבים לדוג ובעיקר אוהבים לשנוא זה את זה. אבל כשאן מרגרט, אלמנה מלאת חיים, עוברת לגור לידם, חייהם משתנים מן הקצה אל הקצה לתמיד. "זקנים חסרי מנוח" היא קומדיה שנונה ומרגשת על החיים בגיל הזהב.
כולכם ודאי מכירים את סדרת סרטי "בדרך לחתונה" המגוללים את הרפתקאותיהם ההזויות והמצחיקות של חבורת גברים צעירים ופרועים. כדאי שתדעו שהגרסה המבוגרת יותר היא לא פחות מצחיקה ומופרעת. ב"סוף סוף וגאס" חוברים להם יחד חברי הילדות מייקל דגלאס ("חיזור גורלי"), רוברט דה נירו ("השור הזועם"), מורגן פרימן ("חומות של תקווה") וקווין קליין ("דג ושמו וונדה") לבילוי מטלטל בעיר החטאים. כשבילי, הרווק הנצחי של החבורה, סוף סוף מציע נישואין לחברה בת ה-שלושים ומשהו שלו, הארבעה יוצאים ללאס וגאס במטרה להפסיק ולהתנהג עפ"י גילם ולהחיות את ימי התהילה שלהם. לפני שהם מגיעים, הארבעה מבינים במהירות שהעשורים שינו את העיר כפי שהם הכירו אותה והם בוחנים את החברות שלהם בדרכים שאף פעם לא דמיינו. הקומדיה הגריאטרית הזאת מצליחה להפוך את ערימת הקלישאות ובדיחות הזקנים לקומדיה חיננית וקורעת.
גם בישראל זיהו את הפוטנציאל בקהל המבוגר ובשנת 2013 הגיע לקולנוע סרטו של רשף לוי "לצוד פילים" שהראה לכולם שזקנים אולי נראים תמימים, אבל פראיירים הם לא. יש לנו כאן שלושה זקנים וילד מוצאים את עצמם תקועים יחד בבית אבות בירושלים. מצד אחד הילד (גיל בלנק), גאון מבריק, אבל חסר יכולת חברתית, מצד שני סבא שלו (ששון גבאי), אותו לא פגש מעולם, איש לח"י שהקים את המדינה ולא מאמין בדמעות. איתם, החבר הכי טוב של הסבא מימי המחתרת, (מוני מושונוב), מלא יצרים ותשוקה שכבר לא תתממש, ודוד אנגלי (פטריק סטוארט) שחקן שייקספירי, מתוסכל וחסר כל שחייב מאתיים שלושים ושתיים אלף יורו. אבל יש דבר אחד שבכל זאת מאחד אותם - הם רוצים לשדוד בנק ביחד ולנקום בממסד שלא משלם פיצויים לילד על מות אביו והם רוצים את הכסף כדי להגשים חלום אחד אחרון של כל אחד מהם.
אז עכשיו מגיע תורן של הנשים והן לא פחות מפתיעות מהגברים ההוללים. ב"לחגוג את החיים" נעקוב אחר אווה, אלמנה ומורה בגמלאות, המקבלת בטעות צ'ק ביטוח חיים בסך של 5 מיליון דולר במקום 50 אלף הדולר שהובטחו לה. בעידודה של חברתה הטובה, מאדי, מחליטה אווה לא לדווח על הטעות ולהפקיד את הצ'ק בבנק. ביחד הן יוצאות למסע תענוגות ובזבוזים באיים הקנריים, כשבעקבותיהן דולקות המשטרה והתקשורת. אל השתיים מצטרפת דמי מור (הצעה מגונה"), מי שהיתה כוכבת לוהטת בשנות ה-80 וה-90, כשחקנית חיזוק ובדמות "המבוגר האחראי". צפו בטריילר וקבלו עוד הוכחה שהחיים לא נעצרים גם מעל גיל 70>>>